Analýza proběhlého ME U17, které proběhlo v Israeli. Připravili jsme pro vás rozbor celého mistrovství.

Autoři: Daniel Franc, Martin Mišovec – analytická skupina mládežnických reprezentací

V následujícím článku se vám pokusíme srozumitelnou formou předat zajímavá a v praxi využitelná data a poznatky, které jsme získali při analýze ME U17, které proběhlo v Izraeli.

Od roku 2019 se hraje turnaj o 16 účastnících. Mohli jsme tak sledovat čtyři různé skupiny po čtyřech týmech. Celkem se tak odehrálo 31 utkání, ve kterých padlo 101 branek (3,26 branky na zápas). 

Společně se podíváme na zajímavá týmová data, která mohou v lecčem napovědět, jakým směrem se ubírat v tréninkového procesu. Hlavním tématem však bude rozbor vítěze celého turnaje – Francie. Krátce se také zastavíme u rozestavení 4 – 3 – 1 – 2, které bylo zajímavé sledovat zejména v podání Itálie.

Rozestavení

V průběhu turnaje bylo k vidění celkem 8 různých základních rozestavení. Nejvíce týmů nastoupilo do utkání ve formaci 4 – 2 – 3 – 1 (celkem 31 %). To samo o sobě napovídá, že ME bylo poměrně ofenzivně laděné. Méně používanou, ale herně velmi zajímavou variantou, pak bylo rozestavení 4 – 3 – 1 – 2, které nejčastěji hrály Itálie nebo Německo, se kterým se náš výběr do 17 let střetl v kvalifikaci. I přes vysokou herní kvalitu však Němci ve čtvrtfinále vypadli na penalty s pozdějším vítězem celého turnaje. 

Zdroj dat a videí ze článku: InStat scout, vlastní tvorba.

Kam se v analýze vydat dál?

Zdroj dat: InStat