Přijměte současný stav jako příležitost. Příležitost věnovat svůj čas dětem, a to nejen po té pohybové stránce, ale hlavně té duševní.

Vážení rodiče sportovců,

V současné situaci, ve které se nacházíme, je extrémně důležitá naše vzájemná spolupráce trenér a rodič 🤝 Proto vám sdílím několik bodů k inspiraci, možná zamyšlení 🙂

✅ Děti by se měly hýbat každý den – vy máte úžasnou možnost, že jejich pohyb bude spontánní (V přírodě, na hřišti, prolézačkách, kdekoliv, kde to jen jde). Skvělé by bylo, kdybyste jako rodina hráli i různé týmové hry (basketbal, fotbal, házenou, cokoliv…)

Mluvte co nejvíce s dětmi – snažte se dětem co nejvíce naslouchat, zjišťovat jejich pocity a přání, která mají. Věřím, že současná doba je skvělý prostředek proto, abych každý rodič vědomě věnoval svou pozornost dětem.

✅ Vzbuzujte v dětech zvídavost a zvědavost. To znamená, snažme se děti vést k tomu, aby si všímaly co nejvíce toho, co se děje kolem nich. Tím nemyslím koronu, ale život v přírodě, atd.. 🙂

✅ Neřešte před dětmi vládní opatření, politiku, politiky, atd.. Negativní nálady je kolem nás tolik. Děti jsou možná ta nejhůře zasažená skupina. Nyní jim bude extrémně chybět sociální kontakt s kamarády ze školy, nemohou vlastně dělat to, na co jsou zvyklé, tak se snažme jim vytvářet takové prostředí, které pro ně bude příjemné a nešiřme negativní náladu při kritice vládních nařízení a rozhodnutí.

Děti jsou 20% naší populace, ale 100% naší budoucnosti!

Možná už nikdy nebudete mít vy jako rodiče takovou příležitost přivést děti zpět k přirozenému a spontánnímu pohybu venku, jako teď! Když se projdete po městech a obcích, tak děti začínají opět chodit ven, hrát si s kamarády, atd.. podporujme je v tom.

Inspirace pro vás

  • Pohybová online cvičení pro děti do 12 let každý čtvrtek a neděli v 17:30. Veškeré informace ke cvičení – ZDE
  • Online fitness cvičení pro holky a kluky 13 let a starší každý pátek od 18:00. Veškeré informace ke cvičení – ZDE

Když by vám došly nápady, co s dětmi, tak vřele doporučuji následující zdroje.

  • Velké množství inspirace nabízí také FAČR na svých stránkách – ZDE
  • Moc zajímavou inspiraci na svém YouTube kanále mají také “Dva tátové” – ZDE
  • Velké množství inspirace na různá cvičení najdete také ZDE. Jedná se o výstřižky videí skvělých trenérů z 3D Fitness academy z Prahy.
  • Ale skvělá možnost je také dát důvěru dětem a zapojit jejich fantazii. Možná se budete až divit, s jakými nápady přijdou!! 🙂

Také se nám otvírá skvělá příležitost více času věnovat třeba sami sobě. Proto vám sdílím několik typů na to, co si třeba přečíst. Navnadit vás mohou mé výpisky z knížek, které sdílím na svém web!

  • Dítě na vlastní pohon
  • Dětský mozek vysvětlený rodičům
  • Povinná četba pro každého rodiče: Najděte si své marťana (výpisky teprve připravuji – kniha je tak zajímavá, že se musím krotit, abych si ji celou nepřepsal do poznámek)
  • Ale také nějaký typ pro vás: Zdroj, nebo kniha Moc přítomného okamžikuMnich, který prodal své FerrariDen, kdy jsem se naučil žít

Využijme tento čas co nejvíce ve prospěch našich dětí!

V případě jakýchkoli dotazů mi neváhejte napsat. Moc rád pomůžu a poradím, když to bude možné – danielfranc.df@gmail.com