Možná si řeknete, co nám ten kluk v 27 letech může říkat o zkušenostech.. co nám může říkat o životě.. no.. nutno říct, že už jsem měl opravdu mnoho zkušeností s nepříjemnými okamžiky v životě..

Věřím, že mě týdenník Téma nezažaluje za plagiátorství, ale článek, ve kterém pan PhDr. Martin Pospíchal odpovídá na otázky redaktora pana Ivana Hamšíka (www.etema.cz) mě tolik zaujal, že jsem se rozhodl ho v celém znění zvěřejnit. Jsem předplatitelem týdeníků, ve kterém najdu každý týden skuteně množství inspirace. Tento týden ji bylo tolik, že jsem si řekl, že by stálo za to ji sdílet s vámi!

Opravu zítra půjdete do práce a budete se stresovat, protože Váš šéf chce nemyslné termíny? Nebo budete do noci pracovat na prezentaci, kterou musíte odevzdat bez holedu na to, že spánek je komodita, které máme všichni neomezené množství, ale nevážíme si jí?! Nebo budete dělat vše proto, abyste dokončili svou práci, a tak vynecháte oběd?!

Jenom robot nemá emoce. My přece nejsme roboti.

PhDr. Martin Pospíchal

Tělo je jako řetěz. Praskne vždy ten nejslabší článek.

PhDr. Martin Pospíchal

Když máte dobře srovnané priority, tělo tolik netrpí.

PhDr. Martin Pospíchal

Těžko bychom mohli být oporou nebo sloupem pro jiné lidi, když bychom sami pevně nestáli.

PhDr. Martin Pospíchal

Věřím, že po přečetní tohoto článku změníte své hodnoty života! Pokud jste se u svých blízkých nesetkali se závažnou nemocí, buďte rádi! Pokud ano, tak co více chcete! Život žijeme jen jednou.. důležité je vnímat přítomné okamžiky, veškerou radost, kterou nám život nabízí.. peníže jsou druhotné… nezapomínejte se radovat z každé maličkosti, kterou nám život přinese!!

Zdroj předplatné www.etyden.cz

Velmi zajímavý rozhovor s panem Pospíchalem také udělala paní Lucie Výborná na Českém rozhlase Radiožurnál – Dolouhodobé deprese a problémy dokážou potlačit imunitní systém